Witaj!

Nazywam się Kamila Skupin i jestem matematykiem.

Moje doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w szkole z młodzieżą na różnych etapach edukacji i o różnym poziomie umiejętności matematycznych. To zarówno wspieranie uzdolnionych uczniów i przygotowywanie ich do konkursów matematycznych, jak również praca z młodzieżą, która ma spore trudności z tym przedmiotem. Prowadzenie lekcji w dużej szkolnej grupie, ale także indywidualna praca z uczniem podczas korepetycji.

Jako dziecko uwielbiałam rozwiązywać zadania matematyczne, zwłaszcza trudne – konkursowe (te na lekcjach wydawały mi się czasem zbyt nudne 😉). Miałam szczęście spotkać na swojej drodze świetnych nauczycieli matematyki. To dzięki nim i mojej pasji odnosiłam sukcesy na konkursach. Tytuł laureata olimpiady matematycznej zwolnił mnie z konieczności zdawania egzaminów do liceum. Ominęła mnie wtedy dość stresująca dla młodego człowieka sytuacja, przed którą teraz stają ósmoklasiści zdając pierwszy raz w życiu egzamin.

Wiem, że nie każdy uczeń ma tyle szczęścia co ja, aby trafić na tak dobre wsparcie nauczycieli oraz szkoły i wielu z nich na pewnym etapie zniechęca się do matematyki. No i oczywiście nie każdy pasjonuje się matematyką 😉. Często zainteresowania i uzdolnienia młodych ludzi zlokalizowane są gdzieś daleko od matematyki, ale i tak muszą oni zdawać egzamin z tego przedmiotu. Chcę im pomóc zrozumieć matematykę i wierzę, że każdy ma potencjał, aby dobrze zdać egzamin ósmoklasisty i tym samym otworzyć sobie drogę do wybranej szkoły średniej.

 
 
o mnie